II Wojewódzki Niemieckojęzyczny Konkurs Recytatorski

Uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Wipsowie zajęli II miejsce

W dniu 22 stycznia 2021 r. na adres szkoły przesłano  przesyłkę z upominkami i podziękowaniem za udział w II Wojewódzkim Niemieckojęzycznym Konkursie Recytatorskim.

Konkurs został  zorganizowany przez  Związek Stowarzyszeń Niemieckich Warmii i Mazur. W związku z panującą sytuacją epidemiczną konkurs odbył się on-line. Wpłynęły  aż 64 zgłoszenia. Zgodnie z regulaminem Jury przyznawało nagrody w 5 kategoriach wiekowych. Jak podkreślało Jury: Nie mieliśmy łatwego zadania by wskazać najlepszych. Mimo kilku godzin obrad udało się w dniu dzisiejszym wybrać tegorocznych zwycięzców”.

Wśród nagrodzonych znaleźli się nasi uczniowie. Jury naszej szkole przyznało następujące miejsca:

Szymon

Kategoria klasy I-III

II miejsce – Szymon Rakwał

Bartosz

Kategoria VII-VIII

II miejsce – Bartosz Szczepkowski

To dzięki ogromnemu zaangażowaniu uczniów, rodziców i nauczycieli ocena była tak wysoka. Podczas nauki zdalnej zdobywanie wysokich miejsc jest ogromną zasługą rodziców. To oni opierając się na wiedzy swoich dzieci musieli przygotować wystrój pokoju, nagrać wiersz i wysłać nagranie do nauczyciela. Wkład pracy rodziców to ogromna pomoc w pracy dydaktyczno-wychowawczej, za co im bardzo dziękujemy.