Aktualności

Zimowe zabawy

„Zima wcale nie jest zła” – przekonali się o tym podczas lekcji wychowania fizycznego nasi najmłodsi uczniowie. Zabawy na świeżym powietrzu to fantastyczna aktywność.

Brak komentarzy Czytaj dalej
Aktualności

Przedstawienie teatralne

Do naszej szkoły po raz kolejny przyjechali aktorzy ze Studia Artystycznego „Efekt” z Białegostoku. Tym razem obejrzeliśmy sztukę o „Hałhałku w kłopotach i Pchełkowych psotach”, której założeniem było utrwalenie zasad poruszania się po drodze.

Brak komentarzy Czytaj dalej
Aktualności

Wyjazd do Olsztyna przedszkolaków

Starsza grupa przedszkolna również wybrała się na zajęcia edukacyjne do Olsztyna. Dzieci wzięły udział w warsztatach o zwierzętach leśnych w Olsztyńskim Muzeum Przyrody oraz warsztatach plastycznych połączonych ze zwiedzaniem Zamku Kapituły Warmińskiej. To był dzień pełen wrażeń

Brak komentarzy Czytaj dalej
Aktualności

Zajęcia edukacyjne w Muzeum Warmii i Mazur

Po warsztatach przyrodniczych udaliśmy się do Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie na zajęcia, pt. „Mikołaj Kopernik mieszkaniec olsztyńskiego zamku”. Wysłuchaliśmy opowieści o życiu Mikołaja Kopernika oraz odwiedziliśmy komnaty, w których mieszkał. Tworzyliśmy także układ słoneczny z użyciem pasteli. Na koniec dnia pełnego wrażeń wstąpiliśmy na małe co nieco.

Brak komentarzy Czytaj dalej
Aktualności

Udział w akcji #sadziMY

3 października uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w ogólnopolskiej akcji #sadziMY, której honorowym patronem jest Para Prezydencka. Celem akcji jest troska o środowisko oraz sadzenie nowych drzew. Z tej okazji odebraliśmy w Nadleśnictwie Wipsowo sadzonki drzew iglastych i liściastych, które wspólnie posadziliśmy na terenie szkoły.

Brak komentarzy Czytaj dalej
Aktualności

Zajęcia kulinarne w przedszkolu

Przedszkolaki po raz kolejny zawitały do kuchni. Tym razem przygotowały sałatkę owocową. Wykorzystały owoce, które na co dzień królują na talerzu. Sięgnęli również po te egzotyczne i mniej znane. Ich połączenie dało smaczną i zdrową sałatkę.

Brak komentarzy Czytaj dalej
Aktualności

Ślubowanie klasy pierwszej

Dnia 13 października odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego nauczyli się w szkole. Zadaniem uczniów było m.in. zaśpiewanie piosenek, recytacja wierszy oraz umiejętność odpowiedzi na szereg bardzo ważnych pytań. Zebrani goście zgodnie potwierdzili, iż wszystkie dzieci wspaniale zdały „egzamin pierwszoklasisty”. […]

Brak komentarzy Czytaj dalej