28 maja przedszkolaki ze starszej grupy uczestniczyli w warsztatach przyrodniczych w „Herbinarium” w Biesowie. Jest to urokliwe miejsce prowadzone przez pasjonatów przyrody, ziół i ekologii. Zajęcia rozpoczęły się od spaceru, poznawania roślin i ziół oraz ich leczniczych właściwości. Wędrując wśród zieleni zadaniem było jednoczesne wypatrywanie Dobrej Wiedźmy, która dba o Herbinarium i zna się na magicznych miksturach. Kolejnym punktem zajęć było przygotowanie aromatycznych mydełek i soli do kapieli – oczywiście z wykorzystaniem kwiatów i aromatycznych ziół rosnących na terenie ogrodu. Na koniec na nasze przedszkolaki czekało jeszcze ognisko z kiełbaskami. To był piekny dzień i niezapomniane zajęcia. Uśmiech nie schodził z dziecięcych twarzy. Serdecznie dziękujemy za tak wspaniale zorganizowany czas i gorąco wszystkim polecamy wizytę w tym niezwykłym miejscu.